Navigace

Služby

Návrh akustických řešení

V oblasti projektových příprav zpracováváme studie a projekty akustiky interiérů podle platné legislativy, norem a stavebně technických požadavků, pro objekty kulturní, školské, sportovní, veřejné, pro pracovní účely (administrativní komplexy i průmyslové objekty). Nabízíme vlastní, a mnoha realizacemi osvědčená, systémová řešení učeben, poslucháren a školských prostor všech stupňů a zaměření, bez rozdílu. Dále nabízíme zkušenosti s komplexním řešením akustiky administrativních objektů, se zaměřením na hygienické požadavky v prostorách typu „open space“, „call-centrum“, včetně řešení velkoplošných kancelářských prostor. Nedílnou součástí jsou i zkušenosti s realizací akustiky poslechových prostor s vícekanálovou stereofonií, a režijních prostor s vysokými nároky a normovými požadavky na řešení akustiky a elektroakustiky.

K tomu využíváme nejen dlouhodobé zkušenosti a vzdělání v oblasti akustiky a elektroakustiky, ale i znalost materiálů, realizačních možností a postupů, včetně znalosti cenových relací.

Zabýváme se projektováním a dodávkami akustických obkladů různých povrchů a designu – na bázi minerální vlny, speciální elastické textilie, plechu, dřeva, sádrokartonů, a dále také vývojem atypických akusticky pohltivých prvků, projektováním požárně odolných akustických podhledů, nárazuodolných a vlhkuodolných podhledů a obkladů pro sportovní stavby – standardně v široké škále barev. Naše systémové i atypické prvky nacházejí uplatnění i při řešení akustiky velkoplošných privátních interiérů určených k obývání, v restauracích, a také v interiérech moderních sakrálních prostor.

Naší snahou je nabídnout pro stavební projekty a realizace výběr ze široké nabídky akustických materiálů a konstrukcí určených pro tvorbu nízkonákladových i designově osobitých akustických úprav moderních i historických objektů, a to včetně projektového zpracování těchto úprav s dlouholetými zkušenostmi v oblasti akustiky.

Široký záběr a možnosti umožňují komplexní řešení na základě i rámcových zadání.

Poradenské služby pro projektanty, stavitele a investory jsou zdarma.

Prodej produktů

V průběhu našeho dlouhodobého působení na trhu s akustickými systémy jsme pro Vás vybrali pestrou nabídku výrobků z různých materiálů dosahujících výborných stavebně-technických vlastností, umožňujících svojí flexibilitou splnit architektonickou vizi s ohledem na stavební rozpočet.

V oblasti dodávek akusticky pohltivých materiálů výhradně zastupujeme v ČR francouzské společnosti

  • Saint-Gobain EUROCOUSTIC – minerální akustické podhledy, stěnové obklady a akustické předěly
  • Saint-Gobain Plafometal – kovové podhledy včetně akustických
  • Texaa – textilní akustické a elastické velkoplošné systémové obklady, podhledy a prostorové prvky
  • Španělskou společnost Ideatec – děrované lamelové a deskové systémové obklady a podhledy na bázi dřeva
  • OWA PLAN – dodávka a certifikovaná montáž systému

Nabízený sortiment naleznete v sekci Produkty.

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří Vám rádi sdělí podrobnosti k výrobkům, či pomohou s výběrem.

Montáž

Zajištění správné funkčnosti akustického systému podle zpracovaného projektu je velmi komplexní a odborně náročná činnost. Naši montážníci jsou pravidelně školeni v kompletním rozsahu montážních zásad a postupů všech dovážených akustických systémů a sádrokartonových konstrukcí.

Profesionalita realizačního týmu společnosti ESPRIT s.r.o. je známkou velmi pestré palety úspěšných realizací. Naše projekty si můžete prohlédnout na stránce reference. Mezi vybrané patří například: